Brokoli Diyet Yemeği

Diyet yapanların internet üzerinde en çok araştırdığı konulardan birisi de en lezzetli ve doyurucu diyet yemekleridir. Bunu araştırmalarının sebebi diyet olarak seçeneğin bol olması ama insanların aklına bir şey gelmiyor olması olabilir.

Aynı zamanda internet üzerinden kalori ve besin değerleri de hesaplanabildiği için oldukça faydalı bir olaydır. Bu yazıda ise sizlere brokoli ile yapılan bir diyet yemeğini ve tarifini vereceğiz.

Bu yemeğin asıl özelliği hem lezzetli olması hem de diyete yardımca olmasıdır. Yağ yakmanıza, kilo vermenize önem verdiğimiz için her türlü diyet tarifine sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

Diyete Yardımcı Brokoli Çorbası

Bu çorba içinizi ısıttığı kadar sağlık yayması ile de diyetinize olumlu etkiler yapmaktadır. Bununla birlikte vücuduna vitamin girdiği için bağışıklık sisteminiz artacaktır.

Gerekli Malzemeler:

  • 5 dal fesleğen
  • 1 kaşık zeytinyağı
  • 1 adet havuç
  • 1 adet kuru soğan
  • 1 demet brokoli

Hazırlanış:

Soğanları yarım ay şeklinde doğradıktan sonra havuçları da küçük parçalar halinde kesin. Ardından yarım ay şeklindeki soğanları ve küçük parçalar halindeki havuçları tencereye zeytinyağı ile birlikte katın.

Biraz kavrulduktan sonra üzerine fesleğenleri ekleyin. Brokolileri akar su altında yıkayınız. Ardından küçük parçalara ayırın ve tencereye katın. 2-3 dakika kavrulduktan sonra üzerine 4-5 bardak sıcak su ekleyin. Bu sululuk seviyesine göre değişiklik gösterebilir.

Brokoliler iyice piştikten sonra mutfak robotunda iyice karıştırın. Ardından yemeğe hazır. Tuzsuz yemek yiyemeyenler için tuz eklenebilmesine karşın diyette tuz kullanmanızı ö

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir